Трудна победа за нашите момчета!

11.03.2012 20:27

С трудна победаха стартираха втория полусезон нашите момчета. В събота от 14:30 часа отборът на Китанчево с няколко нови трансфера се изправи срещу обновения много корав отбор на Мортагоново. Приятно впечатление направи новото попълнение в защита - Йозай (Йозката) от Исперих. С няколко много стабилни намеси предотврати доста опасни положения пред нашата врата. През първото полувреме се получи доста оспорван и равностоен мач с малко чисти положения пред двете врати. Личеше си, че е първи мач и двата отбора направиха няколко "селски" изпълнения, казано на футболен жаргон. Но иначе се получи много мъжка борба, с много желание за изява от футболистите и на двата отбора. Приятно впечатление направи и фейър плея, който бе бурно аплодиран от публиката. Въпреки очакванията за доста искри и нажежена обстановка мачът бе доста коректен. Казвам очаквания за искри понеже преди 2 години при гостуването на нашите вратарят ни Джемихан се прибра с пукната глава от Мортагоново. С поведението си на терена момчетата от Китанчево показаха, че ще бият, но със средствата на футбола. Така през второто полувреме започнаха да се изреждат пропуск след пропуск, докато "Китанчевският Меси" - Ертан отново взе нещата в свои ръце и с брилянтно изпълнение отбеляза единствения гол в срещата. До края гостите могат да се благодарят, че се отърваха само с едно попадение във вратата си, но трябва да отбележим, че отборът на Мортагоново се държа повече от достойно. С такива мачове селските отбори могат да се радват на повече публика от някои отбори от висшия ешалон. Въпреки нашата победа обаче все още сме втори в класирането, понеже прекия ни съперник за челото Владимировци също не сгреши с победата си с 2:0 срещу силния тим на Свещари. Именно отборът на старотракийското селище ще ни гостува идната седмица. Да пожелаем успех на нашите момчета!